Školní družina v prosinci

V prosinci plnily děti třetí úkol s názvem ,, Provazníček se ztratil“. Motivací byly dva příběhy s těmito názvy: ,, Jak se Provazníčkovi splnilo velké přání“ a ,, Jak se Provazníčkovi stýskalo“.
Seznámili jsme se s těmito tématickými celky:
Neživá příroda, vzduch, voda, půda: Význam neživé přírody pro život na Zemi, koloběh vody v přírodě, změny skupenství, pokusy z vodou a s vlastnostmi vzduchu. Hledáme, co žije v půdě a poznáváme znečišťovatele vody, vzduchu a půdy.
Kde bydlí naše rodiny: Různé typy rodinného bydlení, estetické a funkční prostředí domova. Vyprávíme si příběhy z našeho domu, pomyslně zařizujeme svůj pokoj a vymýšlíme různé varianty, učíme se psát adresu.
Vztahy v rodině: Život v rodině, dělba práce a postavení členů v rodině, seznámení se starými slezskými lidovými zvyky, zpěv koled a recitace básní se zimní tématikou. Vyprávění o zvycích v rodinách dětí, příprava vánočního posezení u stromečku.

ČINNOSTI:
Pracovně zájmová: Vánoční prostřihovánka z barevného papíru, řetěz z papíru, hvězda s ornamenty, výroba ozdob na stromeček, dekorace k výzdobě oken, výroba adventního věnce.
Výtvarně zájmová: Ryba z papíru s dekorací stříbrným fixem, námětová práce ,, Můj dům, můj byt“, omalovánky s vánoční tématikou.
Estetická zájmová: Vánoční výzdoba, estetizace třídy , společné zhotovení nástěnek.
Rekreační: Turnaj ve stolních hrách.
Odpočinková: Četba z knihy ,,Vánoční pohádky a povídky“ a ,,Vánoční pohádky z celého světa“, Videopohádky o Mikulášovi a sv. Lucii.
Sportovní zájmová: Míčové hry s pravidly v tělocvičně.
Hudební zájmová: Poslech a zpěv koled.

Za ŠD I. Uherková

Po-Vánoční vystoupení BETLÉM
TERMÍN VÝBĚRU ÚPLATY NA NEINVESTIČNÍ NÁKLADY ŠD
Vánoční posezení v ŠD
Školní družina v prosinci
Úspěch našich přírodovědců
Sněženka ve vánoční Praze
Jedeme do finále
DPS Sluníčko zpívalo na ,, Vánočních akordech “
Mikulášské odpoledne v ŠD
ŠD v listopadu
Svačinový den ve 3.B
Výtvarné tvoření s rodiči
Naši deváťáci jsou nejlepší
Třetí A opět bruslí.
Hoši uspěli
DPS Sluníčko v Bělotíně
UPOZORNĚNÍ
Kloboukový den ve 3.B
Fun Day ve 3.B
Podzimní tvoření ve 3.B
ŠKOLNÍ DRUŽINA V ŘÍJNU
Ozdravný pobyt
Sněženka si na soustředění „mákla“
Soustředění DPS 18.10. - Info č.3
Info ze soustředění 17.10.
Soustředění DPS
VOLNO ŘEDITELE ŠKOLY
Malování triček na ZŠ K.Dvořáčka
Stali jsme se PATRONY