Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Badatelský koutek je hotov

Badatelský koutek je hotovBadatelský koutek vybudovaný na školní zahradě se stal významným prvkem pro přímý kontakt dětí a přírody, který je v dnešní době nenahraditelný pro pochopení důležitosti ochrany přírody člověkem. Badatelský koutek nám otevřel možnost přenesení teoretického vyučování do praktických aktivit žáků, efektivně doplnil prostor na školní zahradě k objevování něčeho nového a k bádání.

Badatelský koutek vybudovali žáci školy pod vedením učitelů v rámci výuky předmětů s environmentální tématikou, zapojili se i rodiče.  Z dřevěných stavebnic žáci sestavili několik typů budek, jednalo se dva typy tzv. sýkorníku, univerzální polobudky a klasická krmítka. Při výrobě a instalaci budek si žáci zdokonalovali manuální dovednosti. Na školní zahradu byly usazeny nášlapné kameny, které propojily terén k ptačím budkám a krmítkům. Zabudovala se venkovní naučná tabule a stůl s posezením pro žáky, čímž se doplnil prostor badatelského koutku pro vlastní bádání žáků, poznávání přírody a badatelsky orientovanou výuku.

Badatelský koutek rozšíří aktivity pro žáky základní školy včetně školní družiny. Je využíván i dětmi předškolního věku v rámci naší spolupráce s mateřskými školami v městě Orlová, v rámci výuky s tématikou environmentální výuky a zájmových kroužků. V rámci projektového dne na oslavu Dne Země se stal badatelský koutek jedním ze stanovišť, na kterém žáci plnily ekologické aktivity. Další využití bude v rámci běžné inovativní výuky jednotlivých vzdělávacích oblastí našeho ŠVP.

Děkuji všem, kteří se podíleli na tomto projektu a samozřejmě Nadaci OKD, která tento projekt školy podpořila částkou 24 000Kč.