Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Březen a mistrovství světa ve famfrpálu

Březen a mistrovství světa ve famfrpáluMěsíc březen patřil letos seznámení s jarní přírodou.

Porovnávali jsme, jak se změnila příroda oproti zimnímu spánku. Povídali jsme si, které rostlinky nám vyrostla které nám již vykvetly. Pomalu jsme po zimě dávali také dohromady naše vyvýšené truhlíky, abychom mohli začít sadit okrasné květiny a nějaké chutné plodiny.

Březen je také znám akcí "Březen - měsíc knih".

Ve školní družině jsme ani toto téma nemohli opomenout. S dětmi jsme sledovali vzdělávací videa o vzniku knihtisku, vzniku knihy a zkoumali jsme umění kaligrafie. Seznámili jsme se s termíny autor, spisovatel, ilustrátor, korektor, vydavatel. Děti staké pokusily vyrobit si vlastní knihy. Starší děti napsaly krátké příběhy, komiksy. Mladší děti si pak vytvořily knihu z jednotlivých pracovních listů vztahujících se k tématu. Téma jsme uzavřeli besedou s orlovskou spisovatelkou Lenkou Pastorčákovou na téma "Jak vzniká kniha".

Konec měsíce pak patřil přípravám Velikonoc. Seznámili jsme se s lidovými zvyky, porovnali jsme, jak se koledovalo dřív a jak to vypadá dnes. Pomocí videa jsme zavítali do lidových vesniček. Velký úspěch měla hra "O velikonoční vajíčko".

Pokud nám to počasí dovolilo, trávili jsme již hodně času hrami na hřišti, prací na truhlících a jarními pozorovacími procházkami.

 

Za vychovatelky ŠD, Strumínská Tereza

 

(poslední dobou zlobí nahrávání fotografií - FOTO FACEBOOK)