Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Den dětí v ŠD

Den dětí v ŠDDen dětí jsme oslavili v rámci týdne s názvem Piráti a námořníci. V tomto týdnu jsme s dětmi vyráběli námořnické i pirátské čepice, papírové lodě, zápichy do květin. Kreslili jsme pirátské i námořní mapy, četli příběhy. Hledali jsme také písně a skladby s tématikou námořníků, pirátů, moře. Děti ve druhém oddělení zdobili "dorty" ve tvaru lodí. V prvním oddělení si děti vedly svůj pirátský deník a plnily v něm úkoly s příběhem. Třetí oddělení mělo svou vlastí obrovskou loď z papíru, která nakonec zakotvila ve vestibulu školy, odkud pomyslně odvezla děti na prázdniny. Když se vrátím k námořnickému týdnu a dni dětí, pávě v tento den děti měly tu možnost hledat pirátský poklad. Čekaly je dopisy, které jim naznačily, kde by mohl poklad být. Dle pokynů se děti vypravily do okolí školy, kde je čekaly další nápovědy a části mapy. Jakmile měly děti všechny části, poskládaly mapu a následně se vydali směrem, kterým ukazovala. Každé oddělení mělo svou vlastní mapu a svůj vlastní poklad, o to zajímavější bylo sledovat jejich myšlenkové pochody. Všechna oddělení poklad našla, i když je pravda, že některá potřebovala drobně poradit přímo na místě.

Za ŠD Strumínská Tereza