Úvod > O škole > Aktuality > Den jazyků

Den jazyků

Každoročně na naší škole probíhá akce s názvem Den jazyků, kdy žáci přivítají cizince z nejrůznějších zemí a seznámí je s Českou republikou pomocí zábavných aktivit. Pandemie však tuto tradici přerušila na dobu dvou let a my tak neměli šanci naše zahraniční přátelé přivítat.

Nicméně, letos se vše zdařilo a žáci Karla Dvořáčka, ve spolupráci s YMCA Orlová, dostali jedinečnou příležitost připravit program pro celkem dva cizince, na jejichž návštěvu se děti připravovaly několik týdnů.

Dne 15. 6. 2022 jsme do areálu školy vřele uvítali 23 letého dobrovolníka z Gruzie a 28 letou Italku. Zatímco mladší děti si pro ně připravily krásný hudební program v podobě českých písní v odborné učebně hudební výchovy, u starších studentů je čekalo několik prezentací s typickými českými věcmi, jako například české mlsky, tipy na výlety, český slovník nebo významné české osobnosti. Poté měli žáci možnost s oběma cizinci vést konverzaci v přátelském duchu, která se vyvedla ukázkově.

Celá akce probíhala výhradně v angličtině, tudíž se děti nejen seznámily s cizí kulturou, ale také si perfektně procvičily svou znalost angličtiny.

Děti si tento den velmi užily a z neobvyklé společnosti byly celé pryč. Co se týče našich cizinců, ti z připraveného programu byli nadšení. Podle jejich slov to byla skvěle zorganizovaná akce a dokonce si všechny prezentace vyžádali zaslat na email.

Byla to úžasná a jedinečná zkušenost pro obě strany.

Karolína Knapíková,9. A