Úvod > O škole > Aktuality > DEN ZEMĚ

DEN ZEMĚ

Dne Země probíhá na naší škole každoročně a pro žáky je vždy zajištěn bohatý program. Pro žáky byla připravena „Stezka se stanovišti“, kterou si připravili studenti Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity pod vedením RNDr. Barbary Baarové, Ph.D. Na každém stanovišti se žáci dozvídali zajímavosti vázané k environmentální výchově a vytvářeli si tak vlastní pohled, názor či postoj na problémy, se kterými se dnešní svět potýká.

Další část programu patřila besedě, kterou vedl nevidomý pan Holba s vodícím psem Amy. Ukázal nám, jak se chovat k lidem s tímto omezením ve městech, jak komunikovat s lidmi se zrakovým a sluchovým handicapem. Žáci se snažili vcítit do některých situací, se kterými se handicapovaný člověk setkává a každý den zažívá. Seznámili se nejen s pomůckami, které těmto lidem pomáhají, např. indikátor hladiny, červenobílá hůl, speciální mobilní telefon, ale i s životem vodícího psa od štěněčího věku, výcviku v psí školce až po pomoc člověku. Další aktivity pro žáky organizovala YMCA Orlová v čele s naší bývalou žákyní slečnou Nikol Niesytovou, která měla besedu ohledně zážitkové pedagogiky, další skupina dětí se zabývala výrobou hmyzích domečků a posledním stanovištěm byla přednáška o zelené politice EU – Green Deal.

Závěrem mi dovolte poděkovat všem organizátorům této velké akce v čele s paní Mgr. Markétou Hanákovou, která je koordinátorkou EVVO na naší škole a RNDr. Barbaře Baarové, Ph.D, která svým studentům umožnila přenést teorii v praxi a také všem přednášejícím za zajímavé a poutavé vyprávění.