Úvod > O škole > Aktuality > Dětské sbory soutěžily v Domě kultury

Dětské sbory soutěžily v Domě kultury

ZŠ K. Dvořáčka za podpory Města Orlové organizovala ve čtvrtek 31. března 2022 XXXI. Krajskou přehlídku dětských pěveckých sborů s postupem do celostátního kola.

Po dvouleté odmlce, kterou zapříčinila pandemie, soutěžily sbory ve všech kategoriích, jež stanovují propozice tohoto hudebního klání. V tento den zpívalo celkem jedenáct pěveckých těles. Všechny sbory do Orlové přivezly celkem 375 zpěváčků z různých měst našeho kraje. Věkové rozmezí soutěžících se pohybovalo od šesti do patnácti let.

Zazněly zde písně starých autorů i současná hudba.

Orlovou reprezentovaly celkem čtyři pěvecké sbory. DPS Sluníčko pod vedením Mgr. Pavly Bjalončíkové a DPS Sněženka pod vedením Mgr. Karly Macurové získaly „zlaté pásmo“. DPS Kopretina se sbormistryní Mgr. Bárou Letochovou a Mládežnický sbor pod vedením Mgr. Jaromíra Vrlíka získaly ,,stříbrné pásmo“. ,,Zlaté pásmo s postupem do celostátního kola“ v Uničově obdržel PS Permoník z Karviné.
Jsme rádi, že v letošním roce přišli za Město Orlová sbory přivítat ing. Norbert Muczka, vedoucí Odboru městských financí a školství a pan tajemník MěÚ ing.

Radomír Matušek, MBA.

Všichni se již nyní těší na další ročník.

Dětské sbory soutěžily v Domě kultury

Mgr. Pavla Bjalončíková