Úvod > O škole > Aktuality > LVVZ se vydařil

LVVZ se vydařil

Lyžařský kurz ZŠ K. Dvořáčka

V pondělí 6. února 2023 se skupina žáků 5. až 9. ročníku vydala na lyžařský kurz na Horní Bečvu. Čekal je tříhvězdičkový hotel Mesit, kde se ubytovali a pochutnali si na výborném obědě. Po krátkém odpoledním klidu jsme naskočili do ski busu, který nás odvezl na sjezdovku. Celý týden jsme lyžovali ve Ski areálu u Sachovy studánky, kde byly ideální sněhové podmínky.

Třiačtyřicet žáků bylo rozděleno do tří družstev, přičemž začátečníci lyžovali ve žlutém družstvu, mírně pokročilí v zeleném družstvu a nejlepší v červeném družstvu. Večer lyžaře čekala přednáška desatero pravidel FIS – jak se chovat na sjezdových tratích a několik seznamovacích her.

Další dva dny, úterý a středa, probíhaly podobně, dopoledne jsme trávili lyžováním a odpoledne jsme si dopřávali osobní volno v bazénu, herně nebo na pokojích. Po večeři žáci absolvovali přednášky o první pomoc, která je na horách velmi důležitá, a o lyžařské výzbroji a výstroji. Později se účastnili her, které si všichni náramně užili.

Týden utekl jako voda a ve čtvrtek jsme byli připraveni na závod ve slalomu. Ten večer jsme se převlékli do masek na diskotéku s karnevalovou tématikou, kde jsme vyhlásili výsledky a zhodnotili celý kurz.

V pátek jsme se vydali domů, trochu smutní, že lyžařské dobrodružství skončilo, ale nadšení ze všech zážitků, které jsme zažili.

Jsem ráda, že se žáci na kopci nenudili. Doufám, že získali spoustu nových dovedností a že se budou chtít na sjezdovky v budoucnu vrátit!

Poděkování patří všem instruktorům, vychovatelům, nočnímu a zdravotnici za profesionální přístup na lyžařském kurzu.

Některé ohlasy žáků:

• Každodenní lyžování bylo velmi úspěšné.
  • Ocenili jsme ochotu instruktorů – učitelek a užili si večerní program plný her.
  • Líbilo se mi, že se mi paní učitelka věnovala a mohl jsem se v lyžování zlepšovat. A hlavně na kopci nebyla nuda.
  • Měl jsem možnost vyzkoušet si carving a zjistil jsem, že už mi to jde lépe než mamce.

Mgr. Petra Šostoková, vedoucí LVVZ