Úvod > O škole > Aktuality > Měsíční úkoly v Karlodvorkách

Měsíční úkoly v Karlodvorkách

V září děti nastoupily místo školní družiny do školy čar a kouzel. Proběhlo zařazení do kolejí a postupně plníme kouzelnické úkoly a soutěžíme mezi sebou.

V měsíci září dostaly všechny koleje za úkol vymyslet erb školy. Podmínkami bylo, aby na erbu byly barvy všech 4 kolejí a zvíře. Zvíře pak nesmělo být použito to, které již mají na svých erbech jednotlivé koleje, tedy žádný had, jezevec, lev, orel.

Každá kolej, která se na výrobě erbu podílela, získala tři drahokamy do svých „přesýpacích“ hodin.

Děti hlasovaly v oddělení. Každé oddělení takto vybralo 3 překrásné erby. Abychom našli erb vítězný, požádali jsme pracovníky školy o hlasování. Během 14 dnů tak erby sbíraly podpisy.

Nyní můžeme s hrdostí oznámit, že byl zvolen erb s liškou na pozadí čtyř polí v barvách kolejí, jehož autorkou je Bára K. z Mrzimoru a získala tak pro svou kolej další drahokam.

Aby byl erb kompletní, říjnovým úkolem pro mladé čaroděje bylo vymyslet motto školy. Děti se nejdříve seznámily s tím, co to motto je a následně se pokoušely vymyslet vlastní. Jednotlivé koleje vytvořili mnoho krásných vět, hesel.

Vybrat z nich jedno bylo opravdu těžké. Zvítězilo heslo koleje Mrzimor, která si díky tomu opět připsala další drahokam.

„Mocný kouzelník nemusí být velký!“

Děkujeme kolegům za pomoc při rozhodování a pomalu se již připravujeme na třetí magický úkol, sběr kouzelného dřeva, protože nás čeká výroba magických hůlek.

Za vychovatelky ŠD Strumínská Tereza