Úvod > O škole > Aktuality > Pozor! Nebezpečí!

Pozor! Nebezpečí!

Tato varování mohli slyšet žáci 1. -3. tříd ze ZŠ K. Dvořáčka dne 11. května.

Dnešní doba je plná překvapení, záludností a nečekaných situací, na které je třeba žáky upozornit. Vždy se jim nevyhnou, ale můžeme je na setkání s nimi částečně připravit. To se nám povedlo během projektového dne s názvem ,,Bezpečná cesta životem“.

Žáci 9. A třídy naší školy si připravili pod vedením pedagogů 6 stanovišť, na kterých seznamovali své malé spolužáky hrou, soutěžemi, kvízy, projekcí krátkých videí a navozených situací  s nebezpečím, které je může potkat v běžném životě. Objasnili jim jaký je rozdíl mezi mimořádnou a běžnou událostí, seznámili je s bezpečným chováním v domácím prostředí, naučili je rozeznávat látky nebezpečné pro jejich zdraví, život a životní prostředí. Zopakovali si tísňové linky a jak s nimi vést telefonát, řešili situace ze zdravotnického prostředí. Sestavili si KPZ – krabičku poslední záchrany, mini lékárničku a vysvětlili si jejich význam. Tento projekt obohatili svými znalostmi a zkušenostmi také pánové Kasza a Křižánek se sboru dobrovolných hasičů z Orlové Poruby. Zábavnou formou přiblížili žákům svou těžkou a nebezpečnou práci a zároveň je poučili o všem, co může způsobit doma nebo v přírodě požár a jak se mu vyvarovat.

Žáci 1. až 3. tříd byli velice zvídaví, aktivně se zapojili do všech činností a odnesli si mnoho vědomostí a poznatků. Žákům 9. A třídy děkujeme za velmi zodpovědný přístup k zadaným úkolům a pedagogům za hladké provedení žáků celým projektem. Budeme se těšit na další setkání!

Mgr. Kateřina Majerová, vedoucí projektu