Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Prosinec ve školní družině

Prosinec ve školní družiněProsinec, měsíc, který nás provází na závěr kalendářního roku. Všichni se připravují na vánoční rodinnou pohodu, pečeme cukroví, zpíváme koledy, zdobíme byty. Všichni máme pocit, že je prosinec krátký a měl by trvat alespoň 3x déle, aby se vše stihlo doladit do posledního detailu.

Ne jinak je tomu ve školní družině.
S dětmi se pilně věnujeme nejenom tématům stanoveným Školním vzdělávacím programem školní družiny, ale také tématům spojeným s časem adventu.
Prosinec patří živé a neživé přírodě, kdy se děti seznamují s jednotlivými částmi přírody, koloběhem vody, složením půdy, složením vzduchu. Prohlížíme si encyklopedie, pouštíme si pohádky a dokumenty, malujeme naše poznatky. Děláme k těmto tématům i mnoho pokusů. Letos jsme přidali pokus nazvaný "rostoucí krystal". Kromě solných krystalů, které si dělaly děti buď samy nebo ve skupinkách, se každé oddělení pustilo do krystalu, s nímž jejich kolej soutěží. Držte prosím palečky kolejím Vašich dětí, za nejvyšší krystal přibude dané koleji bodík v jejích přesýpacích hodinách.
Pokud to dovolilo počasí, trávili jsme s dětmi čas také venku zimními radovánkami - koulovačky, stavba sněhuláka, stavba iglů, jízda na bobech, jízda na lopatách. Při tom jsme si na vlastní kůži vyzkoušeli, že sníh je voda.
Výtvarných a pracovních činností jsme si užili opravdu hodně. Kromě činností zaměřených k výše zmíněnému tématu jsme také vyráběli vánoční ozdoby, přáníčka a drobné dárky pro paní učitelky a hlavně naše milované rodiče. Některé šikovnější děti dokonce pekly cukroví s paní vychovatelkou Uherkovou.
Prosinec ale nebyl jen vzdělávacím měsícem, také jsme si s dětmi užili mnoho legrace a to hned při třech větších akcích.
Na začátku měsíce nás navštívil Mikuláš, následně jsme měli Vánoční bradavický ples a prosinec jsme tradičně zakončili seznámením se slezskými zvyky Vánoc.
Za vychovatelky ŠD, Strumínská Tereza