Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Říjen v ŠD

Říjen v ŠDV měsíci říjnu jsme se pomyslně toulali „Zapovězeným lesem“.

Seznamovali jsme se s režimem dne pomocí besed a komunitních kruhů. Vytvářeli jsme denní režim každého z nás pomocí obrázků a příběhů, vymýšleli modelové situace, vyráběli papírové hodiny. Zjistili, že k režimu dne patří výuka ve škole i naše zájmové kroužky a tak jsme si povídali i o nich.

Blíže jsme se podívali také na to, kde bydlíme, okolí našeho bydliště a naše město. Seznámili jsme se s pojmem adresa a pokusili se popsat místo, kde bydlíme také tím, jaké budovy máme v blízkosti. Na procházkách jsme si naše slova ověřovali. Bavili jsme se také o institucích města, vysvětlili si, o které instituce se jedná, kde sídlí a k čemu nám slouží.

Měsíc jsme si ozvláštnili „Dnem naruby“.

Průběžně jsme se věnovali také přípravě Halloweenu. Vytvářeli jsme různé girlandy, pavoučky, strašidelné masky, halloweenské dýně, netopýry a další příšerky.

V našich činnostech jsme se nevěnovali jenom Halloweenu a našemu městu, ale také podzimu. Pozorovali jsme změny v přírodě, kreslili podzim, vymalovávali omalovánky, sbírali podzimní plody a barevné listy. Seznámili jsme se s „frotáží“ a vytvářeli díky ní různé práce. A i když je podzim mnohem chladnější než předchozí léto, počasí na nás bylo hodné a tak jsme trávili co nejvíce času venku, kde jsme mimo pozorování také sportovali.

(více FOTO na facebooku)

Za vychovatelky ŠD, Strumínská Tereza