Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Únor ve školní družině

Únor ve školní družiněMěsíc únor bývá obvykle přípravou pro karneval v ŠD, zábavné odpoledne plné masek, her, soutěží, tanečků a zážitků. Letos tomu nebylo jinak.

V únoru se děti průběžně seznamovaly s divadelní a hudební produkcí a jeho možnostmi. Představily si etiketu chování při příležitostech divadelního představení, společenského koncertu, koncertu pod širým nebem, kinem. Hledaly shody a rozdíly.

Velmi se pak dětem líbilo stínové divadlo a černé divadlo, jehož ukázky shlédli. Tato představení pro ně totiž nejsou úplně běžná.

V každém oddělení se v průběhu únorového měsíce ozýval potlesk, když si děti samy připravovaly představení pro své kamarády. Měli jsme možnost vidět jak činoherní představení, tak představení loutková, maňásková, našel se i pokus o tanečně baletní představení.

Vyráběli jsme ozdoby pro karnevalové odpoledne, stříhali škrabošky, lepili řetězy a kreslili vlastní návrhy masek a své představy o masopustu a karnevalovém reji.

K tématu masopustu pak patří i každoročně oblíbená hra „O masopustní koblihu“. Zdě děti ve skupinkách hrají hru a plní úkoly, ten, kdo z dětí nejdříve projde kreslenou vesnicí, získává jeden sladký, voňavý a pocukrovaný koblížek.

Kromě karnevalové přípravy a masopustního veselí pak patřil únor také dalšímu z úkolů školy Karlodvorky. Tentokráte si děti opět připomněly vzájemnou spolupráci, když připravovaly kolejní totemy.

Úkolem bylo vyrobit totem, na kterém se bude nacházet pět zvířat v libovolném pořadí - liška, had, jezevec, lev, orel. Hlavní barva totemu musela odpovídat koleji, která totem připravovala. Dále pak bylo na samotné koleji, zda si totem dozdobí kouzelnickými předměty - zlatonky, hůlky, klobouky, kolejní předměty, pamětihodnosti zakladatelů koleje apod…

Jak se to dětem povedlo, se mohou rodiče přijít přesvědčit na karneval, na který Vás srdečně zveme.

Za vychovatelky Strumínská Tereza