Úvod > O škole > Aktuality > Zimní olympijské hry v Karlodvorkách

Zimní olympijské hry v Karlodvorkách

Jedním z mnoha tematických okruhů, které vycházejí na přelom ledna a února, je téma zimní sporty. V rámci tohoto tématu se s dětmi seznamujeme nejen s množstvím zimních sportů a jejich pravidly, ale také se připravujeme na olympijské „mezikolejní“ klání.

Příprava probíhala na mnoha úrovních.

Děti plnily úkoly, kreslily obrázky, vybarvovaly omalovánky. Pouštěli jsme si pohádky se zimní tématikou, vyráběli lyžaře z tyčinek od nanuků, zhotovili z krabice zasněžený kopec se sjezdaři, tvořili zimní koláže, ukazovali si a přiřazovali obrázky. Diskutovali jsme o sportovním dění.

Vyvrcholením našeho „týdne“ sportu byla vlastní olympiáda.

V letošním roce nesla název „Zimní olympijské hry v Karlodvorkách“. Důvodem byl celoroční celodružinový projekt s názvem „Po stopách Harryho Pottera“. Studenti jednotlivých kolejí zde soutěžili mezi sebou ve čtyřech disciplínách - slalom na lyžích, bruslení, střelba na branku a sáňkování.

Všechny disciplíny se bodovaly jednotlivě a na konci her se body sečetly. Tento počet si pak každá kolej přidala do svých přesýpacích hodin. Olympijské hry nám opět zamíchaly pořadím.

Zlato si z olympiády a shodných 13 bodů připsaly koleje Mrzimor a Zmijozel. Stříbro s 12 body patří Nebelvíru. Krásný kolejní bronz s 11 body pak patří Havraspáru.

Momentální pořadí v kolejním klání je pak Mrzimor (33bodů), Havraspár a Zmijozel (30dobů), Nebelvír (28bodů).

Všem sportovcům i fanouškům srdečně blahopřejeme.

Za vychovatelky ŠD, Strumínská Tereza

Více foto na FACEBOOKU