Úvod > O škole > Aktuality > Zimní olympijské hry v ŠD

Zimní olympijské hry v ŠD

Souběžně se zimními olympijskými hrami v Pekingu jsme si ve školní družině uspořádali své vlastní.
V průběhu přípravy na dětskou olympiádu jsme se seznamovali se sportovními disciplínami zimních olympijských her. Vyprávěli jsme si také o zimních sportech které děti provozují a na listinu těch olympijských se nedostaly (koulovaná).
Příprava probíhala na mnoha úrovních.
Děti plnily úkoly, kreslily obrázky, vybarvovaly omalovánky. Pouštěli jsme si pohádky se zimní tématikou, vyráběli lyžaře z tyčinek od nanuků, zhotovili z krabice zasněžený kopec se sjezdaři, tvořili zimní koláže, ukazovali si a přiřazovali obrázky. Diskutovali jsme o sportovním dění.
Vyvrcholením našeho „týdne“ sportu byla vlastní olympiáda. Letos v tělocvičnách zápolily mezi sebou pouze děti daného oddělení, ale příští rok snad budeme moci poměřit síly všichni najednou.
Olympijské hry zahájilo 4. oddělení a o dva týdny později zakončení her připadlo na 1.oddělení.
Soutěžilo se ve slalomu na papírových bruslích a lyžích, ve střelbě na bránu, v bobování na pytlích, ve štafetě.
Všechna oddělení si hry náramně užila.
Za vychovatelky ŠD, Strumínská Tereza