Úvod > O škole > Škola plná života

Škola plná života

Žáci 1. - 9. ročníků se vyučují dle školního vzdělávacího programu, „Škola plná života“. Na I. stupni jsme zařadili výuku anglického jazyka již od 1. třídy a další disponibilní časovou dotaci využíváme na posílení stávajících předmětů. Žáci se speciálními vzdělávacími potřebami mohou využít služby speciálního pedagoga a školního logopeda. Na II. stupni se zaměřujeme v rámci disponibilních hodin na výuku informatiky, dále se žáci v průběhu vzdělávání na II. stupni seznámí v pracovních činnostech s pracemi užitečnými pro osobní a pracovní život (příprava pokrmů, vedení domácnosti), ale také s laboratorními a digitálními technologiemi využitelnými pro další profesní orientaci.

Naše škola může nabídnout:

• třídy s rozšířenou výukou hudební výchovy, nadstandardně vybavené učebny Hv
  • učebny s informačními technologiemi, ve třídách připojení k internetu, učebny  s interaktivními tabulemi
  • tělocvičny, moderní venkovní hřiště, posilovnu, hernu volno-časových aktivit, přírodní učebnu – zahradní altán
  • keramický kroužek, kroužek sportovních aktivit, chemický kroužek, kroužek šachu, folklórní soubor Olšinka
  • lyžařský kurz, plavání, turistický kurz, školu v přírodě, soustředění pěveckých sborů
  • služby speciálního pedagoga, preventisty sociálně-patologických jevů a výchovného poradce
  • dostatečný počet míst ve školní družině