Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Červen v ŠD

Červen v ŠDV červnu jsme si ve školní družině povídali hlavně o létě, o změnách v přírodě, prázdninách a o dobrodružství, které nás čeká a na které se už moc těšíme. Ale také o nástrahách a nebezpečí, které nás o prázdninách může potkat. Měsíc jsme zahájili Dnem dětí, a také námořnicko - pirátským týdnem. Děti se přestrojily za piráty a námořníky, vyráběly lodičky, čepice, rybičky a na konci je čekalo hledání sladkého pokladu. Dále jsme se ponořili do cestování po turistických mapách, naučili jsme se turistické značky, Morseovu abecedu a luštili jsme šifru. Děti se seznámily s používáním kompasu a dozvěděly se, jak v přírodě najít sever a jih pomocí přírody nebo hodinových ručiček. Také nás čekala beseda v Domě dětí a mládeže na téma pavouci. Celým školním rokem nás provázelo „Putování s pavoučkem Provazníčkem ‘’. Besedu pro nás pořádal pan Bura, který nás seznámil se životem pavouků. Děti měly možnost vzít si živého pavouka na ruku. V tomto měsíci jsme využili krásného slunečného počasí a sportovali jsme na školní zahradě a školním hřišti. Na konci měsíce nás čekalo slavnostní vyhodnocení celoročního projektu. Tento den se nesl ve znamení soutěží, grilování a odměňování za snahu i píli. A teď už hurá na prázdniny. Dětem chceme popřát krásné prosluněné dny plné pěkných zážitků a rodičům poděkovat za spolupráci v tomto školním roce.

Za ŠD Lucie Sobotková