Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Dětské pěvecké sbory soutěžily v Domě kultury

Dětské pěvecké sbory soutěžily v Domě kulturyVýsledková listina_Choralia magna Orlová 2024.xlsx

     ZŠ K. Dvořáčka za podpory Města Orlové   organizovala ve čtvrtek 21. března 2024 krajskou postupovou přehlídku dětských pěveckých sborů Choralia magna 2024, jejíž vítěz postoupil

do celostátního kola, které se uskuteční  v říjnu v Hradci Králové.

 

     Letos v Orlové  soutěžily sbory ve dvou  kategoriích a čtyřech podkategoriích, jež stanovují propozice tohoto hudebního klání. V tento den zpívalo celkem dvanáct  pěveckých těles. Všechny sbory do Orlové přivezly celkem 441 zpěváčků z různých měst našeho kraje. Věkové rozmezí soutěžících se pohybovalo od šesti do patnácti let.

     Zazněly zde písně starých autorů i současná hudba, písně lidové i umělé, sbory doprovázely i různé hudební nástroje.

     Orlovou reprezentovalo celkem pět pěveckých sborů. DPS Sluníčko pod vedením Mgr. Pavly Bjalončíkové a DPS Prvňáčci  pod vedením Mgr. Karly Macurové získaly „stříbrné pásmo“ . DPS Sněženka získal pod taktovkou  Mgr. Karly Macurové  „zlaté pásmo“. Tyto sbory jsou složeny z žáků  prvního stupně ZŠ K. Dvořáčka.  Mládežnický sbor pod vedením Mgr. Jaromíra Vrlíka obdržel  „bronzové pásmo“.  Mgr. Bára Zázvorková je sbormistryní DPS Kopretina, jež  si z přehlídky odnesl  „stříbrné pásmo“. Také tyto dva sbory pochází ze ZŠ K. Dvořáčka v Orlové a tvoří je žáci druhého stupně.

„Zlaté pásmo s postupem do celostátního kola“ v Hradci Králové  obdržel DPS  Trallalinki  z Českého Těšína.

     Jsme rádi, že v letošním roce přišla za Město Orlová sbory přivítat zástupkyně našeho města.

     Všechny sbory jednohlasně přislíbily účast na dalším ročníku.

    

    

 

    

 

   

 

Mgr. Pavla Bjalončíková

     

hlavní organizátor soutěže