Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Halloween na Dušičky

Halloween na DušičkyLetos se nám povedlo tyto dva svátky spojit. Ve středu, na Památku zesnulých, jsme ve školní družině uspořádali zábavné a strašidelné odpoledne.

Děti se seznámily s historií Dušiček. Porovnávali jsme svátek kdysi a dnes a oba časové úseky jsme pak porovnávali se svátky ve světě. Nejznámější jsou dětem Halloween a díky pohádce Coco pak také svátek pocházející z Mexika, Dny mrtvých.

Zábavné odpoledne však nebylo pouze „ponuré“ se vzpomínkami na ty, kterým bylo klubko života přeťato. Děti měly strašidelné masky, ve kterých jsme si udělali průvod. Zasoutěžili jsme si ve dvojicích při tanci s korkem na čele, s latexovým balonkem na hrudi nebo kolektivní hru podobnou „židličkové“, tanec na papírech. Děti si užily také volnou zábavu s volným tancem.

V odděleních pak děti čekalo strašidelné občerstvení a „kostlivcova odměna“ ve formě lízátka.

Děti měly překrásné masky. Děkujeme rodičům za spolupráci.

(Více fotografií najdete na facebooku ŠD)

Za vychovatelky ŠD Strumínská Tereza