Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Jak se tvoří kniha - beseda s Lenkou Pastorčákovou

Jak se tvoří kniha - beseda s Lenkou PastorčákovouV březnu jsme se s dětmi, mimo jiná témata, věnovali tématu knih. Trochu jsme si přiblížili historii knih a knihtisku, bavili jsme se o pojmech autor - spisovatel, ilustrátor, korektor, vydavatel. Děti měly možnost přinést si svou oblíbenou knihu a trochu nám ji představit.

I když je teorie velmi přínosná, nic dětem nedá víc, než praxe.

Proto jsme ve školní družině byli velmi potěšeni, že naše pozvání na besedu přijala orlovská spisovatelka, Lenka Pastorčáková (Žárlivka - 2019, Kandidát - 2022). Ta momentálně pracuje na několika projektech, z nichž jedním je právě kniha pro děti.

Paní Lenka se s dětmi podělila nejen o teorii psaní, ale také o vlastní zkušenosti. Sdělila dětem, jak dlouho reálně trvá, než taková kniha vyjde, kolika rukama musí projít, než se dostane do těch našich. Představila dětem několik kreativních cvičení pro budoucí spisovatele, zodpovídala s úsměvem jejich dotazy.

Děti beseda velmi zaujala.

Ke konci besedy dokonce s paní Lenkou vymyslely vlastní knižní postavu.

Tou postavou je dvanáctiletá vysoká a štíhlá dívka, která miluje kalhoty, s dlouhými blond vlasy, výstřední a veselou povahou, April, která má schopnost teleportace a předvídání budoucnosti.

Věříme, že beseda byla oboustranně přínosná, paní Lenka byla z dětí a jejich reakcí velmi nadšená. 

Za vychovatelky školní družiny, Strumínská Tereza