Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Květen, historie a přípravy na léto

Květen, historie a přípravy na létoV prvním týdnu měsíce května jsme se s dětmi vydali po stopách historie.

V prvním týdnu jsme se bavili o širší rodině a historii naší rodiny. Sestavovali jsme rodokmeny, bavili se o tradicích našich rodin, nosili si fotografie.

V dalších týdnech jsme se pustili po stopách historie našeho města a regionu. Seznamovali jsme se s pověstmi Orlové, Dolní Lutyně, Doubravy. Kreslili jsme Orlovou a budovy, které jsou pro ní typické. Bavili jsme se hodně o hornictví, pro které je tento region známý.

Plynule jsme přešli k informacím a pověstem Těšínského Slezska a Černé kněžně. Pouštěli jsme si videa, abychom si více přiblížili místa a města, která pod tento region patří. Seznamovali jsme se s tradicemi tohoto regionu, mezi které patří také kroje. Pokoušeli jsme se vybarvovat, kreslit a vyrábět kroje, sledovali jsme videa s výrobou modrotisku, který se na naších krojích vyskytuje.

Tento měsíc plný historie jsme zakončili projektovým týdnem s názvem Piráti a námořníci, ve kterém jsme se pomalu začali připravovat na léto a prázdniny. Celý týden děti plnily pirátské a námořnické úkoly, pouštěli jsme si pohádky s tématikou moře, četli si o historii pirátství a pouštěli si dokumenty. Kreslili jsme lodě a moře, stavěli papírové lodičky i lodě ze stavebnic a dalších materiálů, vymýšleli jsme názvy lodí, pojmenovávali sebe pirátskými jmény, vymýšleli vlajku pro naše pirátské oddělení. Seznámili jsme se také s historicky doloženými jmény pirátů, kteří byli obvykle nejdříve námořníky, než se v nich něco zlomilo. Pro děti však stále nejznámějším pirátem zůstává Jack Sparrow. Projektový týden jsme zakončili hledáním pokladu. Cestu k němu mělo každé oddělení vlastní, podle věku dětí a také podle toho, co v průběhu týdne jednotlivé oddělení dělalo.

Během závěrečného týdne jsme uspořádali akci pro rodiče a děti, sportovní odpoledne s názvem Turnaj čtyř kolejí.

Za vychovatelky, Strumínská Tereza