Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Leden, barevný týden a únor

Leden, barevný týden a únorBěhem ledna jsem se s dětmi vydali po stopách změn v přírodě během zimy. Zkoumali jsme živou přírodu a hledali rozdíly mezi živou a neživou přírodou a dále mezi živočichy a rostlinami.

Důležité také bylo zhodnotit, jak se vyvíjí v jednotlivých odděleních klima, jak spolu vycházejí děti, co pro ně znamená kamarád a kdo je jejich přítel. V rámci tohoto tématu jsme pozvali speciálního pedagoga Mgr. Janu Czajovou, a paní psycholožku Mgr. Karin Pečonkovou. Uspořádali jsme pro děti besedu na téma šikana a vzájemné vztahy. Děti beseda zaujala.

Během barevného týdne jsme se pak seznamovali s barvami všemi smysly. Děti chodily každý den v oblečení určené barvy, poslouchali barevné písničky, hledali asociace k daným barvám a ochutnávaly barvy. Tento týden si náramně užily.

 V únoru jsme navázali na téma kamarádství. Seznámili jsme se s množstvím etnik na kontinentech a srovnávali jsme zvyklosti.

Také jsme se mírně vrátili k tématu zima, když jsme se bavili o zimních sportech. Toto téma jsme zakončili Zimními olympijskými hrami Karlodvorek. Všem dětem se vedlo velmi dobře. 

Velmi dobře se dětem také vedlo při seznámení s divadlem, s jeho žánry, s etiketou chování. Hrály si vzájemná představení, vyráběly loutky, připravovaly program na karneval.

Bc. Strumínská Tereza