Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18
Výběr stravného na říjen 2023
19
Výběr stravného na říjen 2023
20
Výběr stravného na říjen 2023
21
Výběr stravného na říjen 2023
22
Výběr stravného na říjen 2023
23
Výběr stravného na říjen 2023
24
Výběr stravného na říjen 2023
25
Výběr stravného na říjen 2023
26
Výběr stravného na říjen 2023
27
Výběr stravného na říjen 2023
28
Výběr stravného na říjen 2023
29
Výběr stravného na říjen 2023
30
Výběr stravného na říjen 2023
1
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Leden ve školní družině

Leden ve školní družiněČinnosti ve školní družině v lednu byly velmi pestré.

Besedovali jsme na téma přítel, kamarád, spolužák a o odlišnosti významu těchto slov. Hledali jsme vlastnosti, které má správný kamarád mít, a přemýšleli nad těmi, které by se nám u kamaráda nelíbily. Hlavně jsme se zaměřili na utužování kamarádských vztahů v rámci oddělení, ale také mimo něj. Využili jsme k tomu, mimo jiné, množství společenských a skupinových her. Také jsme se pokusili o portrét kamaráda. Připomenuli jsme si správný postup při řešení konfliktních situací.

Leden však nebyl pouze o utužování vztahů, ale také o utužování vědomostí.

Věnovali jsme se zimě. Toto téma nám připomnělo, která zvířata v zimě spí a která můžeme naopak potkávat. Zopakovali jsme si také, kteří ptáci zde zůstávají, kteří odlétají a naopak, kteří k nám přilétají trávit zimní období.

Díky cestování ptactva jsme se dostali k dalšímu tematickému okruhu a to etnickým skupinám a životě ve všech koutech světa. Porovnávali jsme, jaké máme rozdíly mezi rasami - vzhledové, ale hlavně, jak se kde žije, jaké je kde počasí a podnebí a v neposlední řadě jsme porovnávali faunu a floru. Plnili jsme úkoly motivované jednotlivými kontinenty, poslouchali africkou hudbu, hráli na rytmické nástroje a tancovali.

Jednotlivá oddělení realizovala také barevný týden. Děti se snažily mít každý den alespoň jeden kus oblečení dané barvy. Vystřídali jsme zelený, žlutý, červený, modrý a bílo-černý den. Věnovali jsme se činnostem a plnily úkoly motivované danou barvou. Děti se v tomto týdnu nejvíce těšily na ochutnávky - každý den jsme pro ně měli připraveny pochutiny daných barev (kiwi, citron, domácí marmeládu, čaj z „motýlích květů“, pendrek aj…).

Za vychovatelky ŠD Strumíská Tereza

 

Více fotek ZDE