Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Leden ve školní družině

Leden ve školní družiněČinnosti ve školní družině v lednu byly velmi pestré.

Besedovali jsme na téma přítel, kamarád, spolužák a o odlišnosti významu těchto slov. Hledali jsme vlastnosti, které má správný kamarád mít, a přemýšleli nad těmi, které by se nám u kamaráda nelíbily. Hlavně jsme se zaměřili na utužování kamarádských vztahů v rámci oddělení, ale také mimo něj. Využili jsme k tomu, mimo jiné, množství společenských a skupinových her. Také jsme se pokusili o portrét kamaráda. Připomenuli jsme si správný postup při řešení konfliktních situací.

Leden však nebyl pouze o utužování vztahů, ale také o utužování vědomostí.

Věnovali jsme se zimě. Toto téma nám připomnělo, která zvířata v zimě spí a která můžeme naopak potkávat. Zopakovali jsme si také, kteří ptáci zde zůstávají, kteří odlétají a naopak, kteří k nám přilétají trávit zimní období.

Díky cestování ptactva jsme se dostali k dalšímu tematickému okruhu a to etnickým skupinám a životě ve všech koutech světa. Porovnávali jsme, jaké máme rozdíly mezi rasami - vzhledové, ale hlavně, jak se kde žije, jaké je kde počasí a podnebí a v neposlední řadě jsme porovnávali faunu a floru. Plnili jsme úkoly motivované jednotlivými kontinenty, poslouchali africkou hudbu, hráli na rytmické nástroje a tancovali.

Jednotlivá oddělení realizovala také barevný týden. Děti se snažily mít každý den alespoň jeden kus oblečení dané barvy. Vystřídali jsme zelený, žlutý, červený, modrý a bílo-černý den. Věnovali jsme se činnostem a plnily úkoly motivované danou barvou. Děti se v tomto týdnu nejvíce těšily na ochutnávky - každý den jsme pro ně měli připraveny pochutiny daných barev (kiwi, citron, domácí marmeládu, čaj z „motýlích květů“, pendrek aj…).

Za vychovatelky ŠD Strumíská Tereza

 

Více fotek ZDE