Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Po stopách Harryho Pottera

Po stopách Harryho PotteraV letošním roce nás bude ve školní družině provázet téma spojené se světem čar a kouzel Harryho Pottera, celoroční projekt nese název „Po stopách Harryho Pottera“.

Školní rok tedy nemohl započít bez přijetí mladých čarodějů do Školy čar a kouzel Karlodvorek v Orlové, pak přišlo rozdělení Moudrým kloboukem do jednotlivých kolejí. Později se děti seznamovaly s učebnami naší školy a srovnávaly je s učebnami v Bradavicích pomocí virtuální prohlídky Bradavic. Nenavštěvovali jsme jenom učebny, ale seznamovali jsme se celkově s chodem školy, s prostory, které škola má a se všemi zaměstnanci i s jejich pracovní činností.

Ve všech odděleních jsme se seznámili s Vnitřním řádem školní družiny, besedovali o zásadách slušného chování a vhodného řešení konfliktů, byli poučeni o ochraně zdraví a bezpečnosti při činnostech v místnosti i venku. Společně jsme sestavili pravidla chování pro pobyt v jednotlivých odděleních-kolejích a budeme se jimi během školního roku řídit a dodržovat je. Učinili jsme přísahu, že naše „neplecha byla ukončena“. Se správných chováním nám také pomohl pořad a knihy o etiketě Mistr E.

Na chodbě jsme si společně vytvořili panel, na kterém je obrovské famfrpálové hřiště plné zlatonek. Děti znázorňují zlatonky označené  jmény a v barvách kolejí. Paní vychovatelky znázorňují hráče, chytače zlatonek.

Naše činnosti nesouvisí pouze s tématem Harryho. Seznamujeme se i s jinými tématy a spoustu témat Harrym doplňujeme. Kreslili jsme obrázky z pohádek a řízené relaxace, zážitky z prázdnin, naší vlastní představu školy. Vyráběli jsme možný erb školy nebo muchomůrky.

Nezapomínáme ani na pohyb. Teplých dní jsme využili pro pobyt venku, kde jsme hráli míčové hry, skákali gumu, soutěžili. Pro sportovní vyžití jsme využili také tělocvičny. V jednotlivých odděleních se pak věnujeme józe, zumbě, relaxačním činnostem.

Za vychovatelky ŠD, Strumínská Tereza