Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Sbor Karla Dvořáčka soutěžil v Olomouci

Sbor Karla Dvořáčka soutěžil v OlomouciŽe je Olomouc krásné město, o tom určitě nikdo z nás nepochybuje. V sobotu 4. června 2022 se o tom přesvědčili i členové Mládežnického sboru ze ZŠ Karla Dvořáčka pod vedením jejich sbormistra Mgr. Jaromíra Vrlíka. Měli před sebou jasný cíl: zúčastnit se tradičního hudebního festivalu Svátky písní Olomouc a jeho vrcholu -  mezinárodní soutěže pěveckých sborů  sborů Mundi Cantant.

     Konkurence byla veliká – utkalo se šestnáct špičkových pěveckých sborů z naší republiky a dalších evropských zemí. Zpěváci z „Dvořáčka“ předvedli nejdříve náročný soutěžní program v sále Reduta a pak ještě potěšili posluchače na odpoledním koncertě sborů na olomouckém Horním náměstí, kde jejich výkon už nesledovala porota, ale běžní návštěvníci Olomouce. I oni je odměnili velkým potleskem.

     Jak ale dopadlo soutěžní vystoupení? Výborně – náš sbor získal za svůj výkon stříbrnou medaiIi! A to je opravdu vynikající úspěch, za který děkujeme všem zpěvákům, jejich sbormistru panu Vrlíkovi a také klavíristovi panu Aleši Bínovi.  Po hezkých koncertech v letošním roce jim přejeme i v tom dalším mnoho podobných úspěchů.

                                                                                                                                 Za ZŠ K. Dvořáčka Karla Macurová.