Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Smíšeňák má stříbro!

Smíšeňák má stříbro!    

Cože je to ten „smíšeňák“? No přece Mládežnický pěvecký sbor za ZŠ Karla Dvořáčka – tak familiérně mu tam říkají jeho členové, žáci z hudebních tříd 8. A a 9. A .

     A co teda to stříbro?

     Tak to raději vezmeme od začátku. V pátek a v sobotu 9. – 10. 6. se tento sbor zúčastnil mezinárodního soutěžního festivalu v Bratislavě. V pátek si děti ozkoušely slovenské publikum na večerním koncertě v kostele Klarisek. To hlavní je čekalo v sobotu – soutěžní vystoupení ve slavnostní síni Primaciálního paláce. Pod vedením pana Jaromíra Vrlíka a za klavírního doprovodu pana Aleše Bíny předvedli naši mládežníci, co se za celou dobu ve škole Karla Dvořáčka naučili. Podali opravdu skvělý výkon a ve velké konkurenci sborů z celé Evropy (Slovensko, Maďarsko, Rakousko, Finsko i Česká republika) získali nádherné stříbrné pásmo. Všem zpěvákům a samozřejmě i panu Vrlíkovi a Bínovi blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy i města.  Velké poděkování patří také městu Orlová za finanční podporu této mezinárodní akce. Těšíme se na jejich další úspěchy.

                                                                                        Za ZŠ Karla Dvořáčka Karla Macurová