Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Lyžařský kurz ZŠ K. Dvořáčka

Lyžařský kurz ZŠ K. DvořáčkaV pondělí 19. února 2024 se skupina žáků 6. až 9. ročníku vydala na lyžařský kurz na Horní Bečvu. Čekal je tříhvězdičkový hotel Mesit, kde se ubytovali a pochutnali si na výborném obědě. Bohužel v areálu u Sachovy studánky sníh nebyl, a proto jsme zajistili skibus na úterý, a to na sjezdovku Mezivodí.

První večer lyžaře čekala přednáška desatero pravidel FIS – jak se chovat na sjezdových tratích a několik seznamovacích her. Všichni se již ale těšili na následující den a první lyžování.

Počasí nám naštěstí přálo a další tři dny jsme si lyžování užili. Po večeři vždy probíhala přednáška na určité téma, například: první pomoc nebo lyžařská výzbroj a výstroj. Nedílnou součástí večerních programů bylo soutěžení v různých hrách, které si všichni náramně užili. Samozřejmě že nechyběla ani diskotéka.

Týden utekl jako voda a ve čtvrtek jsme byli připraveni na závod ve slalomu. Poslední večer nemohl chybět karneval. Účastníci se převlékli do masek na diskotéku s karnevalovou tématikou, kde jsme vyhlásili výsledky a zhodnotili celý kurz.

V pátek jsme se vydali domů, trochu smutní, že lyžařské dobrodružství skončilo, ale nadšení ze všech zážitků, které jsme zažili.

Jsem ráda, že se žáci na kopci nenudili. Doufám, že získali spoustu nových dovedností a že se budou chtít na sjezdovky v budoucnu vrátit!

Poděkování patří všem instruktorům, vychovatelům, nočnímu a zdravotnici za profesionální přístup.

Více fotografií a videí můžete vidět na facebookovém profilu školy.

 Mgr. Petra Šostoková, vedoucí LVVZ