Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Spolupráce ZŠ K. Dvořáčka s mateřskými školami

Spolupráce ZŠ K. Dvořáčka s mateřskými školamiZákladní škola K. Dvořáčka pravidelně spolupracuje s orlovskými mateřskými školami v rámci projektu „Zvyšování kvality infrastruktury základních škol“.

V minulém týdnu jsme pozvali předškoláky z MŠ Na Vyhlídce a připravili pro děti ukázky výuky na téma „Robotika ve výuce“, která se uskutečnila v multimediální učebně přírodních věd a druhou aktivitou byla ukázka výuky anglického jazyka pro nejmenší v jazykové učebně OMNEO. Předškoláci byli rozdělení do dvou skupin, které se po 60 minutách vystřídaly.

V multifunkční učebně přírodních věd si předškoláci vyzkoušeli práci s počítačem, kde se učili jednotlivé ovládací prvky vzdělávacího programu, který slouží k vlastnímu ovládání školních robotů, které využívá základní škola pro výuky algoritmizace a robotiky pro žáky 1. stupně. Následně si vše prakticky vyzkoušeli na robotických včeličkách, kterými plnily zábavné kvízy a také ovládali pomocí tabletu školního robota Scout.

V jazyková učebna OMNEO  žáci pracovali s interaktivní tabulí a následně na jednotlivých stanicích, kde se učili zábavnou formou slovíčka, poslechli si jednoduchou pohádku v angličtině a hráli edukativní hry zaměřené na anglický jazyk.

Velké poděkování patří panu zástupci Czajovi a paní učitelce Siostrzonek, které aktivity vedli a také žákům 9. ročníku, kteří výukou nanečisto předškoláky provázeli. Na celou fotogalerii se můžete podívat na facebookovém profilu školy.