Úvod > O škole > Aktuality > O masopustní koblihu a O velikonoční vajíčko

O masopustní koblihu a O velikonoční vajíčko

Každý rok v průběhu času masopustu hrajeme s dětmi soutěživou hru "O masopustní koblihu".

Děti se usadí u stolečků, dostanou herní plán a v průběhu hry plní úkoly, které jim padnou. Ten, kdo se jako první dostane do cíle, stává se mistrem a vyhrává "masopustní koblížek".

Děti hru milují, hlavně z toho důvodu, že na jejím konci vítěz každého stolečku získá skutečnou, sladkou koblížku.

Podobné dobrodružství jsme letos dětem připravily také k tématu samotných Velikonoc.

Děti si tentokrát rozdaly herní plány s velikonoční tématikou, králíčkem a mrkvičkami. Podobně jako o masopustu, postupovali za pomocí figurek po herním plánu a plnily úkoly, které se jim postavily do cesty.

Ten, komu se povedlo zdolat cestičku jako prvnímu, našel "velikonoční vajíčko" a to ve sladké, čokoládové podobě.

Ani v jednom případě nezůstaly další místa bez sladké, bonbónové odměny.

Za vychovatelky ŠD - Strumínská Tereza