Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > DEN UČITELŮ - ocenění Ing. Anna Papajová

DEN UČITELŮ - ocenění Ing. Anna PapajováPaní učitelka Anna Papajová získala vysokoškolské vzdělání na Slezské univerzitě v Opavě v oboru informatiky, které si následně doplnila studiem pedagogiky na Ostravské univerzitě. Na základní škole Karla Dvořáčka působí od roku 2002.

V rámci své profesní dráhy se zaměřila především na přírodovědné předměty. Vyučuje předměty jako je informatika, matematika, fyzika, ovšem největší její vášní je chemie. Maturitu získala na chemické průmyslové škole, pracovala v laboratoři a tyto zkušenosti implementuje do výuky. Zařazuje prvky badatelské výuky a používá moderní technologie. V rámci projektu „ Přírodní vědy moderně a interaktivně“ se podílela na zajištění technologického vybavení školy moderními elektronickými čidly. Pro žáky organizuje chemické a technologické exkurze. V roce 2015 spolupracovala s Přírodovědeckou fakultou  Ostravské univerzity na projektu „Okna vědy dokořán“ a v rámci tohoto projektu je autorkou publikace „Chemie kolem nás očima ZŠ“.

Její velkou zálibou je také výtvarné umění. V rámci svého úvazku vyučuje výtvarnou výchovu a se svými žáky připravuje celou řadu výstav.  V letošním školním roce připravila velkou výstavu kreseb žáků v městské knihovně v Orlové a škola také získala ocenění při Spolkové výstavě, kterou za naši školu paní učitelka Papajová připravuje.

Již dlouhodobě zastává funkci koordinátora školního dětského parlamentu. Na pravidelných schůzkách připravuje spoustu oblíbených školních akcí, mezi které patří: školní ples žáků, Halloween, akce pro děti z mateřských škol, program při zápisu žáků do 1. tříd, charitativní sbírky školy, vánoční a jarní jarmarky či Den otevřených dveří školy.

Paní Papajová je také velmi aktivní v rámci dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků. Účastní se celé řady seminářů, na kterých si prohlubuje své dovednosti v oblasti chemie a nových technik ve výtvarném umění. Již dlouhodobě organizuje kurzy olejomalby pro další nadšence dané techniky.

Je také organizátorkou oblíbených turistických kurzů pro žáků II. stupně. Program týdenního pobytu v přírodě vede žáky k utužování kolektivu, ke spolupráci ve skupině, ale také k samostatnosti a k získávání základních dovedností, které jsou v přírodě důležité.

Paní Ing. Annu Papajová získala ocenění za dlouhodobou tvůrčí pedagogickou činnost. Celý kolektiv zaměstnanců školy GRATULUJE.