Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Prosincové akce školní družiny

Prosincové akce školní družinyMikulášské odpoledne

První větší akcí v prosinci byla bezesporu návštěva Mikuláše a jeho pomocníků, čertíků a andílků.
Děti mnohdy přišly v kostýmech, což prohloubilo atmosféru.
Ve svých odděleních pak děti plnily mnoho úkolů, pracovních listů, sportovních klání. Součástí bylo také volné tancování v herně a hlavně pak nalezení sladké odměny ve třídách.
Děti si akci velmi užily.
 
Vánoční výstava v městské knihovně
V průběhu měsíce prosince probíhala v Městské knihovně Orlová výstava výkresů dětí naší základní školy. Na výstavu poslaly své obrázky děti ze všech oddělení školní družiny. V průběhu měsíce se pak jednotlivé třídy školy chodily těmito kousky kochat a osobně mohu říci, našly se tam i kousky, které děti malovaly v rámci školní družiny a reprezentovaly tak naši práci.
 
Vánoční ples
Jak již všichni víte, školní družina je letos inspirována světem Harryho Pottera a tak jsme nemohli vynechat ani takto velkolepou událost. Vzhledem k tomu, že úkolem měsíce listopadu bylo vyrobit si kouzelnickou hůlku, využili jsme tohoto plesu také k oživení této hůlky, abychom se mohli učit čarovat. Každé oddělení si připravilo svou vlastní kouzelnou formuli (splnila toto všechna oddělení, tedy získávají další 3body do přesýpacích hodin). 
Ples jsme zahájili právě tímto "oživovacím obřadem". Každé oddělení se postupně postavilo do kruhu kolem stromu kouzel a vyřklo zaklínadlo. Pokud bylo zaklínadlo dostatečně silné, strom kouzel se rozzářil a stal se vánočním stromečkem.
S hrdostí krve Zmijozelu Vám mohu oznámit, že všechna oddělení proměnila své hůlky v kouzelnické předměty a pomalu se můžeme pustit do složité nauky magie.
Ples dále pokračoval promenádou, řízeným tancem, dámskou i pánskou volenkou a volnou zábavou.
 
Slezské Vánoce
Jako již tradičně jsme na konci prosince oslovili paní Valovou Dagmar a požádali ji o spolupráci při seznámení dětí s tradičními vánočními zvyky. Paní Valová naše pozvání přijala a tak se děti mohly těšit na prezentaci a něco málo z historie. Vařila se tradiční polévka "voduňka", kterou mohli dobrovolníci ochutnat. Děti si dále prakticky vyzkoušely i další zvyky Slezska. Dělily se spolu o oplatky s medem, krájela se jablíčka, zpívaly koledy, zapaloval František. Součástí tohoto projektu pak byla i malá vánoční dílnička, kde si každé dítě vyrobilo svého Santu, ale říkejme raději Mikuláše.
 
Za vychovatelky školní družiny - Tereza Strumínská