Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Stříbro je naše - krajské kolo DV

Stříbro je naše - krajské kolo DVVe dnech 1. a 2. 6. se uskutečnilo krajské kolo dopravní soutěže mladých cyklistů  ve Frenštátě pod Radhoštěm. Naše město a okres reprezentovalo družstvo ze ZŠ K. Dvořáčka ve složení: Natálie Pipreková, Lenka Lukášová, Kristián David a Vít Grobelný. Na krajské kolo se družstvo poctivě připravovalo a práce se vyplatila. Ve čtvrtek na závodníky čekal test znalostí silničního provozu, orientace v mapě a především jízda podle pravidel na dopravním hřišti, které jsme obávali nejvíce, protože ji v Orlové nemůžeme nacvičit. V závěru prvního soutěžního dne, jsme byli příjemně překvapeni, poněvadž rozhodčí vydali průběžné výsledky a my zjistili, že jsme prozatím stříbrní.

V pátek nás čekaly dvě disciplíny: zdravověda a jízda zručnosti. Zdravověda byla náročná a nějakou tu chybičku jsme udělali, ovšem stříbrnou pozici jsme prozatím udrželi. Vše se tedy rozhodovalo na jízdě zručnosti. Tuto disciplínu jsme ve škole poctivě nacvičovali a trénink se vyplatil.

Pak již následovaly minuty nervozity, kdy jsme čekali na závěrečné vyhodnocení soutěže. Věděli jsme, že první již asi nebudeme, ale i stříbrná pozice by bylo nejlepší umístění okresu Karviná za posledních 15 let.

V 11:00 byly vyhlášeny výsledky. Stříbro je naše!!!

Dovolte mi touto cestou poděkovat celému týmu učitelů, kteří družstvo na soutěž připravili a především našim čtyřem závodníkům za perfektní reprezentaci školy, města Orlová a okresu Karviná.