Úvod > O škole > Aktuality > Sněženka na cestách

Sněženka na cestách

Myslíte, že je to nesmysl, že sněženky už dávno odkvetly? To sice ano, ale na cesty se vydal Dětský pěvecký sbor Sněženka ze ZŚ K.Dvořáčka – na Jarní festival sborů do Sezimova Ústí.

Na páteční ráno 19. května se všechny děti těšily. Cesta byla  dlouhá a únavná, večerní vystoupení na festivalu se ale zpěvákům opravdu povedlo a perfektně zvládli i závěrečnou společnou píseň s dospělými sbory. A pak už je čekala sobota s plánovaným výletem – děti viděly Benešovu vilu a navštívily památník Edvarda Beneše, prohlédly si Kozí Hrádek, kde kázal Jan Hus a navštívily i historické město Tábor s jeho podzemními chodbami.

Celý zájezd s festivalem se vydařil. Děti výtečně svým zpěvem  reprezentovaly svou školu i město Orlová – kterému tímto děkujeme za podporu – a navíc si přivezly kromě malých suvenýrů i spoustu velkých zážitků.  Určitě se už těší na příští cestování.

Za sbor Sněženka Karla Macurová a Jaromír Vrlík.