Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Sněženka na cestách

Sněženka na cestáchMyslíte, že je to nesmysl, že sněženky už dávno odkvetly? To sice ano, ale na cesty se vydal Dětský pěvecký sbor Sněženka ze ZŚ K.Dvořáčka – na Jarní festival sborů do Sezimova Ústí.

Na páteční ráno 19. května se všechny děti těšily. Cesta byla  dlouhá a únavná, večerní vystoupení na festivalu se ale zpěvákům opravdu povedlo a perfektně zvládli i závěrečnou společnou píseň s dospělými sbory. A pak už je čekala sobota s plánovaným výletem – děti viděly Benešovu vilu a navštívily památník Edvarda Beneše, prohlédly si Kozí Hrádek, kde kázal Jan Hus a navštívily i historické město Tábor s jeho podzemními chodbami.

Celý zájezd s festivalem se vydařil. Děti výtečně svým zpěvem  reprezentovaly svou školu i město Orlová – kterému tímto děkujeme za podporu – a navíc si přivezly kromě malých suvenýrů i spoustu velkých zážitků.  Určitě se už těší na příští cestování.

                                                                       Za sbor Sněženka Karla Macurová a Jaromír Vrlík.